Vita Park Golf Resort

Vita Park Golf Resort, 18 delikli iki golf sahasından ilki olan Milas par-71 sahasıyla Bodrum ve Milas’ın ilk uluslar arası standarda sahip golf tesisi olarak, 11 Temmuz 2008’de yapılan açılış töreniyle hizmete girdi. 2000 dönüm arazi üzerinde, 5795 mt’lik golf sahası, kulüp binası ve Mike Adams Golf Akademisi ile Tuzla Koyu’na bakan nadir su kuşları ve flamingoları barındıran bir platoda, doğal bitki örtüsü ve fauna korunarak oluşturulan Vita Park Golf Resort, Türkiye’de hem TürkAK, hem de Alman DAR tarafından verilen ISO 14001 çevre sertifikasını alan tek golf tesisi olma özelliğini taşıyor.

Her 9 dakikada 4 kişi, toplamda ise yazları günde 240, kışları ise yaklaşık 180 kişinin oynayabileceği tesis, doğal ortamla uyum içinde, iyi bir stratejik oyun çıkarılabilecek tasarıma sahiptir. Vita Park Golf Resort’ta kullanılan Paspalum çimi, normal çimin 1/6’sı, Bermuda çiminin ise 1/3’ü oranında, günaşırı veya üç günde bir 3-5 dakika sulama ihtiyacı duymakta ve çimler çıktıktan sonra sulamada deniz suyunu bile tolere edebilmektedir. Minimalist bir tarzda, beton kullanmayarak tasarlanan golf araba yolları, kulüp binası ve Golf Akademisi, golf öncesi ve sonrasında golfçülere doğa keyfini de yaşatmaktadır.
Vita Park Golf Resort’un ikinci 18 delikli sahası olarak 6480 mt uzunluğunda ve topografik özelliklerinden dolayı Vita Park Golf Resort’un sahibi Dr. Gürol Büyük, “15 yıllık bir çalışmanın sonucunda en ince detayına kadar oğlum Erol Büyük ile birlikte tasarladığımız Ege Bölgesi’nin uluslar arası standarttaki ilk ve tek tesisini golf sporuna kazandırmış olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Vita Park Golf Resort, Doğuş ve Astaş tarafından daha büyük bir spor projesi hayata geçirilmek üzere satın alındı.İlgili haber:Oku

 

Adres: Milas, 48670 Muğla

Şehir Merkezine Uzaklık : 5 Km.

Havaalanına Uzaklık : 34 Km.
Telefon:(0252) 524 5333

Toplam 146 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)