Sapphire Seyir Terası

Avrupa’nın en yüksek binası olma özelliği taşıyan İstanbul Sapphire’in en üst katında bulunan seyir katının yerden yüksekliği 261 metredir. İstanbul’u başka hiçbir yerden bu kadar güzel göremeyeceğiniz büyüleyici bir manzaraya sahip olan İstanbul Sapphire Seyir Terası’ndan İmralı Adası, Bursa bile görülebilmektedir. Karadeniz’le Marmara Denizi’ni aynı anda görebilme imkanı bulabilirken, maalesef İstanbul’un çarpık yapılaşmasına tanık olacaksınız.

Kapıda kişi başı 15 lira bilet parası vermeniz gerekmektedir. İstanbul Sapphire’e vardığınızda Seyir Terası’na çıkmanız için asansör kullanacaksınız. Onun öncesinde fotoğrafınız çekiliyor. O fotoğraf yukarıda arkasında İstanbul manzarası yerleştirilerek size satılmak istenecek. Poz verirken iyi hazırlanmalısınız. İstanbul Sapphire Seyir Terası’na ulaşmak için kullanılan asansör saatte 20 kilometre hızla gitmektedir. Asansörden çıkınca İstanbul ayaklarınızın altında olacak. Binaları kibrit kutusu, insanları karınca gibi göreceksiniz. İster cam arkasasından ister balkondan manzaraya tanık olabilecesiniz. Teras çok rüzgar aldığından terasa çıkmadan önce sıkı giyinmelisiniz. Gündüz ve gece birbirinden güzel manzarası olan İstanbul Sapphire Seyir Terası’nda bozuk parayla çalışan dürbünler de mevcuttur. Terasta bulunan kafeteryada bir şeyler yiyip içebilirsiniz fakat fiyatlar dışarıya göre biraz pahalıdır.

ULAŞIM:İstanbul Sapphire Seyir Terası’na gitmek için İstanbul metrosu olan Taksim – Hacıosman metro hattında 4. Levent durağında inip, metro çıkışından doğrudan İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi’ne girebilirsiniz. Beşiktaş veya Zincirlikuyu’ndan gelmek isteyenlerse 4. Levent’ten geçen birçok İETT otobüslerini kullanabilirler.

Toplam 521 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)

Cevapla