Ovabükü Plajı

Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli.

Datça yarımadasında yer alan sayısız koydan biri.Palamutbüküne göre daha kısa, hayıtbükü`ne göre daha uzun. Palamutbükü daha tercih edilesi olmasına rağmen kasapoğlu pansiyon nedeniyle hepsinden vazgeçilebilir. Bir aile tarafından profesyonelce idare edilen pansiyon beklentilere fazlasıyla cevap veriyor. Kendi yetiştirdikleri ürünleri iyi servis yaptıkları için memnuniyet seviyesi hat safhada oluyor. Buradaki hizmet insanı şaşırtıyor. sakin, sessiz bir ortam, temiz odalar ve kaliteli hizmet arayanlar için kesinlikle tavsiye edilir.

 

Ovabükü’nde denize girerken biraz dikkatli olmak gerek. giriş kısmı kum ve küçük çakıllardan ibaret olsa da birkaç metre sonra iri kayalar mevcut ve bu da ayakta durmayı zorlaştırıyor. Daha da kötüsü eğer ayağınızda terlik, palet gibi bir materyal yoksa ayağınızı vurup yaralamanız olası.Burası da diğer koylar gibi 8-10 metre sonra derinleşip boyu aşıyor. küçük çocuklu ya da yüzme bilmeyen aileler için karaincir daha uygun bir alternatif olabilir. Hava sakin olsa bile bir miktar dalga var, yukarıda bahsi geçen kayalar olmasa yüzmek bu nedenle daha eğlenceli bir hal alabilirdi.

ULAŞIM:

Datça-Marmaris arası karayolu 72 km ‘dir.
Datça’ya Marmaris’ten saat başı kalkan klimalı küçük otobüsler ile ulaşabilirsiniz.
Ayrıca her gün 2 kez sabah ve akşam olmak üzere karşılıklı Bodrum – Datça arası feribot seferleri de vardır.

Toplam 475 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)

Cevapla