İstanbul Ramazan Etkinlikleri 2014

30 gün boyunca konserlerden, şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere, Orta Oyununa kadar yüzlerce etkinlik İstanbullularla buluşacak. İstanbul’da Ramazan Etkinliklerinin iki yeni adresi ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Maltepe ve Yenikapı Şehir Parkları Olacak.

Maltepe sahilinde 1 milyon 200 bin m2 alan üzerine kurulan Avrupa’nın en büyük Yaşam, Spor ve Eğlence Merkezi, Anadolu Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yaparken, Avrupa Yakası’nda ise yeni adres; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı sahilinde oluşturulan 700 bin m2 alan üzerine kurulan Yenikapı Meydanı ve Etkinlik Alanı olacak.

Her iki Etkinlik Alanında da; iftar öncesinde çocuklara yönelik sahne gösterileri, Orta Oyunu ve Tasavvuf Mûsikîsi dinletileri yer alırken, etkinlikler iftar sonrasında da; Mehteran Konserleri, sahne gösterileri, Saray Tiyatroları ve Yeşilçam film gösterimleri, Dinletiler ve Konserler ile devam edecek.

Yenikapı ve Maltepe sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak hizmete alınan dev Etkinlik Alanlarında yok, yok

İstanbulluların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlanan etkinlik alanında kurulan Çarşı’da; sıcak yemekten, tatlılara, Simitten, Osmanlı Şerbetine kadar geleneksel tatların yanı sıra el sanatları ürünlerinden giyime, kitaptan hediyelik eşyaya kadar ihtiyaç duydukları her şeye İstanbullular rahatlıkla ulaşabilecekler. ramazanMaltepe Etkinlik Alanında yaklaşık 3 bin kişi ve Yenikapı Etkinlik Alanında da yine yaklaşık 3 bin kişi kapasiteli olarak kurulan özel çadırlarda, her gün Teravih Namazı da kılınabilecek.

Etkinlik Alanlarına Ulaşım

İETT Genel Müdürlüğü; Yenikapı Etkinlik Alanından Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu’na, Maltepe Etkinlik Alanından Uzunçayır Metrobüs İstasyonu’na, saat: 02.00’a kadar 10 dakika aralıkla, sonrasında ise sabaha kadar 15 dakika aralıkla otobüs seferleri düzenleyecek. Metrobüsler sabaha kadar çalışacak. İETT’nin yılın 365 günü sabaha kadar ring olarak çalışan 16 farklı Otobüs Hattı da yine hizmet vermeye devam edecek.

İSTANBUL ULAŞIM AŞ tarafından işletilen ve daha önce saat 24.00’a kadar işletilen Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı saat:02.00’a kadar, diğer tüm Metro Hatları da saat: 01.00’a kadar hizmet verecek.

 

 

Toplam 278 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)