İstanbul İftar Çadırları

GÜNDE 20 BİN KİŞİYE İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında İstanbul halkını İftar sofralarında buluşturacak. Her yıl 20 bin kişiye verilen hizmet, bu Ramazan ayında da İstanbul’un farklı meydanlarında kurulan iftar sofralarında devam edecek. Sokaklarda kurulacak iftar sofralarıyla, bölge halkının birbirleriyle dayanışma ve beraberliklerinin arttırılması, örf ve adetlerimizin unutulmaması; ihtiyaç sahibi aileler ve gönüllüleri sokak sofralarında buluşturarak unutulmaz Ramazan hatıraları bırakmayı amaçlıyor.

İftar programı kapsamında İstanbul’un farklı semtlerinde kurulacak olan iftar sofralarında iftariyelik (hurma, bal, zeytin), et kavurma, pirinç pilavı, ayran ve tatlı ikramı yapılacak. Organizasyonun tüm ihtiyaçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Lojistik Destek Merkezince karşılanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı İftar saatinde  çeşitli nedenlerde evlerine yetişemeyen vatandaşlar için  çadır kurarak Sıçak iftarlık dağıtıyor.

Günde 6 bin kişinin iftar yaptığı in büyük çadırlar

  • İstinye / Tersane alanı
  • Şişli / Mecidiyeköy Meydan çadırı
  • Şişli Merkez Camii önü

 

 

Toplam 1.352 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)

Cevapla