İncekum Plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Çamlı Köyü’ne bağlı bir plajdır. İncekum Plajı: Alanya’nın yaklaşık 20 km batısında; çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Ayrıca halkın çadır kampı yapabileceği alan da mevcuttur.

Plaja ulaşım traktörlerin çektiği bir çeşit römork olan çekçek yoluyla sağlanır. Plaj yoluna araba girmez. Buranın özelliği Sedir Adası’nda olduğu gibi altın sarısı kumlarıdır. Bu kum suyun berrak ve turkuaz bir görünüm kazanmasını sağlar. Muğla’nın doğa harikalarından biridir. Gökova’dan yapılan günlük tekne turları kapsamında gezi tekneleri bu plaja da uğramaktadır.

İncekum plajına ulaşmak için Çamlı Köyü ne araçlarıyla gelenler ücretsiz otoparka araçlarını park ettikten sonra Çamlı Köyü Muhtarlığı tarafından İncekum plajına tahsis edilen ufak bir traktör yolculuğu ile plaja ulaşıyor. Mavinin bütün tonlarını görebileceğiniz eşsiz güzellik karşısında kendinizi bir an önce denize atmak isteyeceksiniz. Tatilciler için her türlü imkanın karşılandığı İncekumda tuvalet, duş ve soyunma kabinleri de bulunuyor.

Toplam 230 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)

Cevapla