Yemek

Sözbir Royal Residence Hotel

Tarihte Asya kapısı olarak yerini alan Üsküdar'ın Boğaziçi kıyısında, 29 suit odası ve 16 apart residence ile Sözbir Royal Residence Otel Bosphorus sizlere unutamayacağınız dakikalar yaşatmaya hazır. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, İstanbul’un tarihini Boğazın eşsiz güzelliğiyle bütünleştiren Sözbir Royal Residence Hotel, Osmanlı’nın esas kalesi olan Üsküdar’daki arazinin üzerine; Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının 1000 yıllık mirasının, ‘yaşayan ve yaşatan müze otelini’ kurmaya karar verir. Taş ve ahşap el oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiniz ‘SÖZBİR ROYAL RESİDENCE HOTEL’, saraylara yakışır bir biçimde el işi ve göz nurunun 10 yıllık emeğiyle tamamlanır. Örneğin, sadece otelde kullanılan ve Nevşehir’den getirilen 40 tır taş blokları, 25 sanatçı ustasının 2.5 yılda el emeği ve göz nuruyla elde oyularak monte edilmiştir. Devamını Oku »

Sait Halim Paşa Yalısı

Tarihçesi: Sait Halim Paşa Yalısı’nın tespit edilen ilk sahipleri Düzoğulları ailesidir. Bilindiği kadarıyla Düzoğulllarından kalan yalıyı Aristarhis Ailesi tamamen yıktırmış ve tahmini 1863 yılında yeniden inşa ettirmişlerdir. Sait Halim Paşa Yalısı, 1876 yılında Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Ancak o dönemde yalının harap halde olması ve de istenilen büyüklükte olmaması nedeni ile Çanakkale’li mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. ... Devamını Oku »

Romantik Akşam Yemeği Mekanları

Leb-i Derya Richmond, Beyoğlu / İstanbul Nature & Peace, Beyoğlu / İstanbul Moda Melek, Moda / İstanbul Litera Teras Bar Restaurant, Beyoğlu / İstanbul Bridge Restaurant, Bağlarbaşı / İstanbul Lacivert Restaurant, Anadolu Hisarı / İstanbul Moda Teras, Moda / İstanbul Mirror, Suadiye / İstanbul Palma d’Oro, Bağdat Caddesi / İstanbul Dinette Cafe, Suadiye / İstanbul Pruva, Rumelihisarı True Blue, Fenerbahçe ... Devamını Oku »

İstanbulda Kahvaltı Mekanları

San Marcos Cafe Bakırköy Adres: Zeytinlik Mh., Yakut Sk No:48, 34140 İstanbul Telefon:(0212) 660 8020 Çalışma saatleri: Pazartesi günü çalışma saatleri 08:00–23:00 Bread Bitter Nişantaşı Adres: Mim Kemal Öke Cd 1/C, Nişantaşı/İstanbul – Avrupa Telefon:(0212) 248 4000 Happy Moons Fenerbahçe 0 216 550 05 00 (PBX) Fener Kalamış Cad. No: 89 Kadıköy / İSTANBUL Sütiş Emirgan Adres : Emirgan Mah. ... Devamını Oku »

Huqqa

Eşsiz Boğaz manzarasıyla dünya mutfağının leziz tatlarına ev sahipliği yapan HUQQA, Doğu ve Batı sentezlerinin harmanlandığı konseptiyle misafirlerini ağırlıyor. Modern tasarımıyla ön plana çıkan HUQQA, dünya mutfaklarından farklı damak tatlarını, kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. HUQQA’nın dekorasyonunda özel olarak tasarlanmış geometrik desenler göze çarparken, kullanılan pastel renkler de genç ekibin enerjik ve modern vizyonunu gözler önüne seriyor. Sahip olduğu ... Devamını Oku »

İstanbulda İftar Yapılacak Mekanlar

İşte İftar Yemeği İçin  Gezicez.Com Tavsiyeleri Babonun Yeri Aksaray Dilruba Restorant (Üsküdar Fethi Paşa Korusu ) Ciğeristan (Fatih-Horhor) Sur Ocakbaşı(Fatih İtfaiye-Kadınlar Pazarı) Kebap Ağası (Küçük Çamlıca) Kısıklı Kuru Fasulyecisi (Kısıklı) Tarihi Sultan Ahmet Köftecisi (Sultanahmet) Dürümce (Beşiktaş ve Ortaköy) Ciğeristan Toplam 471 defa görüntülendi. Devamını Oku »