Tatil

İstanbul Plajları

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla spor ve eğlence aktiviteleri düzenleniyor. Soyunma kabinleri, duş alanları, şezlong ve şemsiyelerin bulunduğu plajlarda ayrıca şort, Oyun topları, yüzme simiteri gibi çeşitli deniz malzemeleri de temin edilebiliyor. İstanbul’da 2016 yılında hizmet verilecek plajlar ve genel özellikleri şöyle: Menekşe Plajı: 630 metrelik plajda; 8 soyunma kabini, 8 duş, 15 WC, cankurtaran mobosu, 4 cankurtaran ... Devamını Oku »

Vita Park Golf Resort

Vita Park Golf Resort, 18 delikli iki golf sahasından ilki olan Milas par-71 sahasıyla Bodrum ve Milas’ın ilk uluslar arası standarda sahip golf tesisi olarak, 11 Temmuz 2008’de yapılan açılış töreniyle hizmete girdi. 2000 dönüm arazi üzerinde, 5795 mt’lik golf sahası, kulüp binası ve Mike Adams Golf Akademisi ile Tuzla Koyu’na bakan nadir su kuşları ve flamingoları barındıran bir platoda, ... Devamını Oku »

Dünyanın En İyi Otelleri

Dünyanın önemli seyahat dergilerinden Conde Nast Traveller 2013’ün en iyi otellerini okuyucuların oylarıyla seçti. Otelleri odalar, hizmet, yemek, yer, tasarım ve aktivite kategorilerinde oylayan dergi her otele 100 üstünden puan verdi. En iyi oteller listesinde Türkiye’den de iki otel yer aldı.   Qualia, Hamilton Adası, Great Barrier Reef, Avustralya Taj Exotica Resort and Spa, Maldivler Lodge at Kauri Cliffs, Northland, ... Devamını Oku »

Fethiye Ölüdeniz

Ölüdeniz Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Muhteşem kumsalı ile 2006 yılında dünya’ nın en güzel kumsalı seçilmiştir. Belde turizm açısından oldukça gelişmiştir. Lidyalılarda güneş ve ışık diyarı orta çağ’ da uzak diyar olarak tanınır. Türkiye’ de bulunan lagün ( deniz kulağı ) oluşumlarından biridir. Ölüdeniz durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde kıyılar dalgalarla boğuşurken, ölüdeniz’ de sadece çırpıntılar meydana ... Devamını Oku »

Kilis Oylum Höyük

Oylum Höyük, Kilis ilinin 7 km. doğu güneydoğusunda Oylum ilçesi yakınlarında yer alan bir höyüktür. Oylum Höyük doğu – batı yaklaşımlarında Fırat Vadisi – Amik Ovası, kuzey – güney yaklaşımlarında ise Anadolu Platosu ile Kuzey Suriye ulaşım hatları üzerinde bulunmaktadır. Öte yandan Holosen devirde Kilis Ovası’nın ılıman, dolayısıyla flora ve fauna yönünden zengin doğasında bölgenin insan yerleşimi açısından elverişliliği yüksekti. ... Devamını Oku »

Afyonkarahisar Akarçay

Afyonkarahisar’da daha önce bataklık olan ve kötü kokusuyla görünümünden dolayı halk arasında “Kokarçay” diye bilinen Akarçay, yaklaşık 45 milyon lira harcanarak modern bir görünüme kavuşturuldu. Çevresinde mesire ve yürüyüş alanları bulunan Akarçay’da tekne turları yapılıyor, ücretsiz kablosuz internet hizmeti veriliyor. Afyonkarahisar Belediyesi ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Akarçay’ı kötü görünümünden kurtarmak ve vatandaşların dinlenip eğlenebileceği, hoşça vakit geçirebileceği ... Devamını Oku »

İğneada

Bulgaristan sınırına 12 km uzaklıkta olan Kırklareli’ne bağlı İğneada, doğanın içinde huzurlu bir tatil geçirmek için uygun bir yer. İğneada’da bulunan Erikli, Mert, Hamam, Saka gölleri çevresinde gezilere katılabilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Mis gibi çam kokuları arasında yürüyüşlere katılabilir, bol oksijen alarak iş yorgunluğunuzu atabileceğiniz ortamlar bulabilirsiniz. 6. yüzyılda yapılmış olan Kale ve Aya Nikola Manastırlarının bulunduğu İğneada’da tarihi ... Devamını Oku »

İznik

Türkiye’nin 5. büyük doğal gölü olan İznik Gölü aynı zamanda önemli kuş alanlarından da biri. İznik’te gezebileceğiniz Ayasofya Müzesi 4. yüzyılda inşa edilmiş bir tarihi eser. Ayasofya Müzesi’nin yanı sıra Koimesis Kilisesi ve İznik Müzesi de gezebileceğiniz yerler arasında. Florası, mimarisi, el sanatları, türbeleri ve tarihi eserleriyle büyüleyici güzelliklere sahip olan İznik tatilinizi dolu dolu geçirmek için iyi bir seçim ... Devamını Oku »

Kefken-Kerpe

Popülerliği gün geçtikçe artan Kerpe, ormanın içinde yer alması ve doğal oluşumlarıyla dikkat çeken bir yer. İstanbul’a en yakın tatil yerlerinden biri olan Kerpe ve Kefken, kayalıklarıyla fotoğraf meraklılarını cezbediyor. Balıkçılığın yoğun olduğu Kerpe’de yemek konusunda en iyi seçenek balık yemek olacakken, balık sevmeyenler için restoranlarda çeşitli et yemekleri de mevcut. Kefken ve Kerpe’ye İstanbul’dan özel araçlarınızla gidecekseniz otoyolu tercih ... Devamını Oku »