Plajlar

Bodrum ve Çeşme’de Beach Club Fiyatları

Bir bardak suyun 6 lira, bir ayranın 12 lirayı bulduğu Beach’lerin giriş ücretleri ise 30 lira ile 125 lira arasında değişiyor. İşte ünlülerin akın ettiği bu plajlarda yiyecek ve içecek fiyatları: Moon Beach (Giriş ücreti yok, 125 liralık tüketim yapmak zorunlu) Moon Beach’de * Bir bardak meyve suyu 20 lira * Hamburger, 42 lira. * Yabancı viski şişe 1050 lira ... Devamını Oku »

Ege ve Akdenizin En Güzel Plajları

ÇEŞME İZMİR ALTIN YUNUS BEACH 250 metre uzunluğundaki Altın Yunus Beach sadece otel müşterileri değil, dışarıdan gelenler de bu plajın güzelliklerinden faydalanabiliyor. Ancak otel müşterileri için özel olarak yapılan eğlenceli aktivitelerinin olduğunu belirtmeliyiz. Deniz ilerledikçe derinleşiyor. Ücretli olarak kano, jet ski, sörf gibi heyecanlı su aktivitelerinden birini yapabilirsiniz. Tel:0232 723 12 50-0232 723 12 50 DATÇA AKTUR TATİL SİTESİ Aktur ... Devamını Oku »

Lara Plajı

Lara Plajı Antalya’nın 12 km. doğusunda kalmaktadır. Kumu gayet ince olup, çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajları, yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır. Lara plajının batısında Karpuzkaldıran (Askeri plaj) plajı, doğusunda Kundu köyü ve Kumköy sahili yer alır. Lara plajı, kumsallarının genişliği ve ince kum varlığı ile tanınan bir plajdır. Bu yüzden Lara plajına, Altınkum ... Devamını Oku »

İncekum Plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Çamlı Köyü’ne bağlı bir plajdır. İncekum Plajı: Alanya’nın yaklaşık 20 km batısında; çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Ayrıca halkın çadır kampı yapabileceği alan da mevcuttur. Plaja ulaşım traktörlerin çektiği bir çeşit römork olan çekçek yoluyla sağlanır. Plaj yoluna araba girmez. Buranın özelliği Sedir Adası’nda olduğu gibi altın sarısı kumlarıdır. Bu kum suyun berrak ... Devamını Oku »

Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı Alanya`nın tarihi Yarım adasının Batısısın da Damlataş plajının bitimi ile hemen başlar ve 2 kilometrelik bir uzunluğuna sahiptir. Kleopatra plajı adını M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır`ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra`dan almıştır. Marmaris’e 15 km. uzaklıktaki Sedir Adası’na Çamlıköy’den düzenli motor seferleri düzenleniyor. Kleopatra Adası diye de anılan Sedir Adası’nda, Roma çağından kalma eski Cedrae ören yeri ... Devamını Oku »

Antalya Plajları

Antalya’nın batı kıyılarında dağların denize dik inmesi nedeniyle deniz derindir ve plajlar süreklilik göstermez. Ancak Kemer, Tekirova, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş kıyılarında iyi olanaklı doğal plajlar vardır. Ayrıca Beldibi Plajları, Göynük Sahilleri ile Kemer, Tekirova, Olympos ve Kolindonya burnundan Ksantos’a kadar olan sahillerde turizm için gerekli bütün tabii unsurlar bulunmaktadır. Konyaaltı ve Reşat Adası Plajları da Antalya’nın batısında yer ... Devamını Oku »

Hisarönü Koyu

Datça yarımadasına bakan iki küçük plajı, Türkiye’nin 20 sene öncesini hatırlatan restoran ve küçük pansiyonlarıyla Hisarönü Koyu, esintili havasından dolayı rüzgar sörfçülerinin tercihi. Durgun olan denizin sunduğu diğer bir alternatif ise, sandalla veya botla çıktığınız mavi turda kürek seslerini duyabiliyorsunuz. Köy sahilden içerde kalıyor. Marmaris Hisarönü’nün kıyı kesiminde ise pansiyon, kamp alanları, günübirlik ziyaretçilerin mola yerleri ve konaklama merkezleri yer ... Devamını Oku »

Gemiler Koyu Fethiye

Gemiler Koyu Akdeniz ve Ege’nin birçok koyu gibi cok temiz ve beraktır. Gemiler koyuna gelmek için Kayaköy’den geçmeniz gerekmektedir. Fethiye’ye 10 km uzaklıkta Kayaköy yolu üzerinden kızılçam ormanları içinden giden ince bir yoldan inilir koya. Gemiler koyu Ölüdeniz’den sonra 2 büyük koydur. Gemiler koyu özelikle temiz bir deniz suyuna sahip ender koylardandır. Koyun tam karşısında Gemile adası bulunmaktadır. Adada Hıristiyanlarca ... Devamını Oku »

Amos Koyu

Amos koyu marmaris’ten 25 dakika uzaklıkta muhteşem tertemiz ve küçük bir koy. Arabayla Marmaris-İçmeler yolundan Turunç’a çıkıyorsunuz ordan tek bir yol var zaten biraz sıkıntılı ve dar bir yol ama değer. Marmaris’ten 25 dakikada ordasınız. Profesörler sitesinin içinden geçip arabayla aşağıya iniyorsunuz tek bir yol var zaten,eğer amosa inmez yola devam ederseniz Kumlübük’e ulaşırsınız orasıda en az Amos kadar güzel. ... Devamını Oku »

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırları içerisinde bulunan doğal bir hazinedir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş 100 dağdan biri olan Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi, 8 Şubat 1995’de 1. derecede doğal SİT ilan edilmiş ve her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır. 350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan Vadi ismini, barındırdığı 80’den fazla ... Devamını Oku »