İstanbulda Gezilecek Yerler

İstanbul Plajları

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla spor ve eğlence aktiviteleri düzenleniyor. Soyunma kabinleri, duş alanları, şezlong ve şemsiyelerin bulunduğu plajlarda ayrıca şort, Oyun topları, yüzme simiteri gibi çeşitli deniz malzemeleri de temin edilebiliyor. İstanbul’da 2016 yılında hizmet verilecek plajlar ve genel özellikleri şöyle: Menekşe Plajı: 630 metrelik plajda; 8 soyunma kabini, 8 duş, 15 WC, cankurtaran mobosu, 4 cankurtaran ... Devamını Oku »

Riva Kulindağ

Kulindağ, Kavacık ile Riva arasında, Kavacık’a toplam 14 km. mesafede, Mahmut Şevket Paşa Köyü çıkışındadır. Ormanlık bir vadi yamacında kurulmuş Dağevi (restoran) ve altı adet bungalovdan oluşur. Mekan’da serpme kahvaltı ve yemek menüleri bulunuyor.Kahvaltıları özellikle muhteşem hamur işleri ile öne çıkıyor.Haftsonları biraz yoğun oluyor ve rezervasyon yaptırmanız iyi olabilir. Ayrıca son dönemlerde Ay Yapım’ın popüler dizisi Kara Sevda’nın çekimlerinin yapıldığı ... Devamını Oku »

13.İstanbul Bienali

14 Eylül Cumartesi günü itibariyle kapılarını açan ve 20 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek İstanbul Bienali, kamusal bir alan yaratma ve herkese ulaşabilme amacıyla, bu yıl ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. “Anne, ben barbar mıyım?” başlığını taşıyan 13. İstanbul Bienali’nin küratörlüğünü Fulya Erdemci üstleniyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 1987 yılından bu yana, farklı kültürlerden sanatçılar ve izleyicilerin katılımıyla, görsel sanatlar ... Devamını Oku »

Beykoz Kundura Fabrikası

1810 yılında tabakhane olarak kurulan Beykoz Kundura Fabrikası İstanbul’un en eski fabrikalarından biridir. Kuruluşundan bu yana Osmanlı ve Türk ordusuna ayakkabı ve deri tedariği sağlamıştır. Osmanlı İmaratorluğu dönemine (3. Selim’den imparatorluğun yıkılışına kadar), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve bir çok tarihi olaya şahitlik yapan fabrika 1933 yılında Sümerbank’a devredilmiştir. 1999 yılında üretimi durdurululan fabrika 2004 yılında Yıldırım Holding A.Ş.’ye satılmıştır. İstanbul ... Devamını Oku »

Fuat Paşa Yalısı

18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edildiği sanılan yalı, bir paşa tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra el değiştiren yalı, uzun süre, II. Abdülaziz sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmıştır. Keçecizade Fuat Paşa döneminden sonra bir süre ev olarak kullanılan yalı, Cumhuriyet döneminde restore edilerek, 1930 yıllarda otel ve pansiyon amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Keçecizade Fuat Paşa Yalısı, İstanbul’ a eşsiz ... Devamını Oku »

Bayram Tatil Yerleri

Sapanca Sakarya’ya bağlı şirin bir ilçe olan Sapanca, yeşillikler beldesi olması sebebiyle tatilcilerin vazgeçilmezlerinden. Kendini doğaya bırakmak isteyenlerin tercihi olan bu yere bayramda gidip kafanızı dağıtabilirsiniz. Adalar İstanbul’un Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’ndan oluşan ilçesini bayramda gezmek çok keyifli olacaktır. İsterseniz faytona binebilir, isterseniz de temiz havada yürüyüş yapabilirsiniz. Abant Gölü Eğer tatilinizi ... Devamını Oku »

Kağıthane Hasbahçe Mesire Alanı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların hafta sonu tatillerinide dinlenmek ve bir nebzede olsa streslerini atabilmek için ilçemizde yaklaşık 500 dönümlük araziye kurulan hasbahçe mesire alanları her hafta sonu ve akşamları dolup taşıyor. Bir çok programa ve organizasyona ev sahipliği yapan hasbahçe, on binlerce vatandaşa kır kahvesi, lunaparkı ve mesire alanı ile hizmet veriyor. Halkında büyük ilgisini toplayan hasbahçe her hafta ... Devamını Oku »

Rüstem Paşa Camii

Eminönü’nden Süleymaniye Camii’ne doğru bakıldığında Koca Sinan’ın bir mimarlık harikası olarak Rüstem Paşa Camii görünür. Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan’la evli olan Sadrazam Rüstem Paşa tarafından  1761 yılında Mimar Sinan’a yaptırılmıştır.Eser, Eminönü’nden sahil yoluna inilen yokuş üzerinde yer almaktadır. Yapı,Hacı Halil Mescidi yerine,inşa edilmiştir.Tavan örtüsü,15,50 metre çapındaki orta kubbeyle ve bu orta kubbeyi destekleyen ufak çapta yarım ve tam ... Devamını Oku »

Eyüb Sultan Camii ve Türbesi

Eyüb Sultan Camii ve Türbesi İslam aleminin  görülmesi gereken en önemli yerleri arasındadır. İstanbul’un Eyüp semtinde,Haliç kıyısında bulunmaktadır.Caminin adını aldığı Ebu Eyyüb El-Ensari,Hz Muhammed’in bayraktarlığını yapmıştır.7.yüzyılda Eyüp’te ölmüş,fetihten sonra türbe ve camisi burada yapılmıştır. Eyüp,8.yüzyıldaki İslam kuşatması ile 1453’teki fetih açısından birinci derecede önemli bir semttir.Camii,çevresini kutsal bir ziyaret yeri haline getirmiştir. Dikdörtgen planlı caminin mihrabı çıkıntılıdır.Merkezi kubbesi,6 sütuna ve ... Devamını Oku »

Meydan AVM Ümraniye

meydan-umraniye-avm

İstanbulun Ümraniye ilçesinde bulunan bir alış veris ve yaşam merkezi (AVM) dir.AVM içerisinde yiyecek,giyim teknoloji ve sinema salonları gibi daha bir çok kategoride hizmet veren mağaza bulunmaktadır. Önemli bir Alman yatırımı olan Türkiyenin önde gelen AVM’lerinden Meydan Ümraniye AVM, 2013 Temmuz itibari ile Bir Türk Yatırımcısına geçti. Meydan Ümraniye AVM 230 milyon USD bedelle Gülaylar Group tarafından satın alındı.Gülaylar Group ... Devamını Oku »