Etkinlikler

İstanbul Plajları

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla spor ve eğlence aktiviteleri düzenleniyor. Soyunma kabinleri, duş alanları, şezlong ve şemsiyelerin bulunduğu plajlarda ayrıca şort, Oyun topları, yüzme simiteri gibi çeşitli deniz malzemeleri de temin edilebiliyor. İstanbul’da 2016 yılında hizmet verilecek plajlar ve genel özellikleri şöyle: Menekşe Plajı: 630 metrelik plajda; 8 soyunma kabini, 8 duş, 15 WC, cankurtaran mobosu, 4 cankurtaran ... Devamını Oku »

13.İstanbul Bienali

14 Eylül Cumartesi günü itibariyle kapılarını açan ve 20 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek İstanbul Bienali, kamusal bir alan yaratma ve herkese ulaşabilme amacıyla, bu yıl ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. “Anne, ben barbar mıyım?” başlığını taşıyan 13. İstanbul Bienali’nin küratörlüğünü Fulya Erdemci üstleniyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 1987 yılından bu yana, farklı kültürlerden sanatçılar ve izleyicilerin katılımıyla, görsel sanatlar ... Devamını Oku »

İstanbul’da Kır Düğünü Mekanları

Florya Sosyal Tesisleri Florya Sosyal Tesislerinin üç farklı konsepte dekore edilmiş mekanları, profesyonel ekibi ve özel olarak hazırlanan menüleri ile düğün, toplantı ve davet organizasyonlarınız için hizmetinizde. Yeşilin, deniz manzarası ile bütünleştiği, eşsiz görselliğiyle ön plana çıkan “Kır Bahçesi” yepyeni yüzüyle konuklarına daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyor. 600 kişilik kapasitesi ile hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan ... Devamını Oku »

Vita Park Golf Resort

Vita Park Golf Resort, 18 delikli iki golf sahasından ilki olan Milas par-71 sahasıyla Bodrum ve Milas’ın ilk uluslar arası standarda sahip golf tesisi olarak, 11 Temmuz 2008’de yapılan açılış töreniyle hizmete girdi. 2000 dönüm arazi üzerinde, 5795 mt’lik golf sahası, kulüp binası ve Mike Adams Golf Akademisi ile Tuzla Koyu’na bakan nadir su kuşları ve flamingoları barındıran bir platoda, ... Devamını Oku »

Beykoz Kundura Fabrikası

1810 yılında tabakhane olarak kurulan Beykoz Kundura Fabrikası İstanbul’un en eski fabrikalarından biridir. Kuruluşundan bu yana Osmanlı ve Türk ordusuna ayakkabı ve deri tedariği sağlamıştır. Osmanlı İmaratorluğu dönemine (3. Selim’den imparatorluğun yıkılışına kadar), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve bir çok tarihi olaya şahitlik yapan fabrika 1933 yılında Sümerbank’a devredilmiştir. 1999 yılında üretimi durdurululan fabrika 2004 yılında Yıldırım Holding A.Ş.’ye satılmıştır. İstanbul ... Devamını Oku »

Kilis Oylum Höyük

Oylum Höyük, Kilis ilinin 7 km. doğu güneydoğusunda Oylum ilçesi yakınlarında yer alan bir höyüktür. Oylum Höyük doğu – batı yaklaşımlarında Fırat Vadisi – Amik Ovası, kuzey – güney yaklaşımlarında ise Anadolu Platosu ile Kuzey Suriye ulaşım hatları üzerinde bulunmaktadır. Öte yandan Holosen devirde Kilis Ovası’nın ılıman, dolayısıyla flora ve fauna yönünden zengin doğasında bölgenin insan yerleşimi açısından elverişliliği yüksekti. ... Devamını Oku »

Sait Halim Paşa Yalısı

Tarihçesi: Sait Halim Paşa Yalısı’nın tespit edilen ilk sahipleri Düzoğulları ailesidir. Bilindiği kadarıyla Düzoğulllarından kalan yalıyı Aristarhis Ailesi tamamen yıktırmış ve tahmini 1863 yılında yeniden inşa ettirmişlerdir. Sait Halim Paşa Yalısı, 1876 yılında Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Ancak o dönemde yalının harap halde olması ve de istenilen büyüklükte olmaması nedeni ile Çanakkale’li mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. ... Devamını Oku »

Fuat Paşa Yalısı

18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edildiği sanılan yalı, bir paşa tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra el değiştiren yalı, uzun süre, II. Abdülaziz sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmıştır. Keçecizade Fuat Paşa döneminden sonra bir süre ev olarak kullanılan yalı, Cumhuriyet döneminde restore edilerek, 1930 yıllarda otel ve pansiyon amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Keçecizade Fuat Paşa Yalısı, İstanbul’ a eşsiz ... Devamını Oku »

İstanbulda Kahvaltı Mekanları

San Marcos Cafe Bakırköy Adres: Zeytinlik Mh., Yakut Sk No:48, 34140 İstanbul Telefon:(0212) 660 8020 Çalışma saatleri: Pazartesi günü çalışma saatleri 08:00–23:00 Bread Bitter Nişantaşı Adres: Mim Kemal Öke Cd 1/C, Nişantaşı/İstanbul – Avrupa Telefon:(0212) 248 4000 Happy Moons Fenerbahçe 0 216 550 05 00 (PBX) Fener Kalamış Cad. No: 89 Kadıköy / İSTANBUL Sütiş Emirgan Adres : Emirgan Mah. ... Devamını Oku »