Eğlence Mekanları

Sözbir Royal Residence Hotel

Tarihte Asya kapısı olarak yerini alan Üsküdar'ın Boğaziçi kıyısında, 29 suit odası ve 16 apart residence ile Sözbir Royal Residence Otel Bosphorus sizlere unutamayacağınız dakikalar yaşatmaya hazır. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, İstanbul’un tarihini Boğazın eşsiz güzelliğiyle bütünleştiren Sözbir Royal Residence Hotel, Osmanlı’nın esas kalesi olan Üsküdar’daki arazinin üzerine; Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının 1000 yıllık mirasının, ‘yaşayan ve yaşatan müze otelini’ kurmaya karar verir. Taş ve ahşap el oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiniz ‘SÖZBİR ROYAL RESİDENCE HOTEL’, saraylara yakışır bir biçimde el işi ve göz nurunun 10 yıllık emeğiyle tamamlanır. Örneğin, sadece otelde kullanılan ve Nevşehir’den getirilen 40 tır taş blokları, 25 sanatçı ustasının 2.5 yılda el emeği ve göz nuruyla elde oyularak monte edilmiştir. Devamını Oku »

İstanbul’da Kır Düğünü Mekanları

Florya Sosyal Tesisleri Florya Sosyal Tesislerinin üç farklı konsepte dekore edilmiş mekanları, profesyonel ekibi ve özel olarak hazırlanan menüleri ile düğün, toplantı ve davet organizasyonlarınız için hizmetinizde. Yeşilin, deniz manzarası ile bütünleştiği, eşsiz görselliğiyle ön plana çıkan “Kır Bahçesi” yepyeni yüzüyle konuklarına daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyor. 600 kişilik kapasitesi ile hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan ... Devamını Oku »

Fethiye Ölüdeniz

Ölüdeniz Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Muhteşem kumsalı ile 2006 yılında dünya’ nın en güzel kumsalı seçilmiştir. Belde turizm açısından oldukça gelişmiştir. Lidyalılarda güneş ve ışık diyarı orta çağ’ da uzak diyar olarak tanınır. Türkiye’ de bulunan lagün ( deniz kulağı ) oluşumlarından biridir. Ölüdeniz durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde kıyılar dalgalarla boğuşurken, ölüdeniz’ de sadece çırpıntılar meydana ... Devamını Oku »

Sait Halim Paşa Yalısı

Tarihçesi: Sait Halim Paşa Yalısı’nın tespit edilen ilk sahipleri Düzoğulları ailesidir. Bilindiği kadarıyla Düzoğulllarından kalan yalıyı Aristarhis Ailesi tamamen yıktırmış ve tahmini 1863 yılında yeniden inşa ettirmişlerdir. Sait Halim Paşa Yalısı, 1876 yılında Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Ancak o dönemde yalının harap halde olması ve de istenilen büyüklükte olmaması nedeni ile Çanakkale’li mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. ... Devamını Oku »

Huqqa

Eşsiz Boğaz manzarasıyla dünya mutfağının leziz tatlarına ev sahipliği yapan HUQQA, Doğu ve Batı sentezlerinin harmanlandığı konseptiyle misafirlerini ağırlıyor. Modern tasarımıyla ön plana çıkan HUQQA, dünya mutfaklarından farklı damak tatlarını, kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. HUQQA’nın dekorasyonunda özel olarak tasarlanmış geometrik desenler göze çarparken, kullanılan pastel renkler de genç ekibin enerjik ve modern vizyonunu gözler önüne seriyor. Sahip olduğu ... Devamını Oku »

Meydan AVM Ümraniye

meydan-umraniye-avm

İstanbulun Ümraniye ilçesinde bulunan bir alış veris ve yaşam merkezi (AVM) dir.AVM içerisinde yiyecek,giyim teknoloji ve sinema salonları gibi daha bir çok kategoride hizmet veren mağaza bulunmaktadır. Önemli bir Alman yatırımı olan Türkiyenin önde gelen AVM’lerinden Meydan Ümraniye AVM, 2013 Temmuz itibari ile Bir Türk Yatırımcısına geçti. Meydan Ümraniye AVM 230 milyon USD bedelle Gülaylar Group tarafından satın alındı.Gülaylar Group ... Devamını Oku »

İstanbul Fetih Kutlamaları 2013

İstanbul’un Fethi’nin 560. yıl coşkusu Haliç’te… 27.05.2013 16:00:00 karakter büyüklüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl artan bir coşkuyla kutladığımız “İstanbul’un fethi”ni, bu yılda dünya çapında görsel ve işitsel bir gösteriyle yaşatacak. Vatandaşlar, geçen yıllarda olduğu gibi Haliç – Balat bölgesinde su üzerinde kurulacak 200 metre uzunluğundaki platformlara ve 10 tekneye yerleştirilen ışık, ses, su, lazer, video, pyroteknik ve havai fişeklerle ... Devamını Oku »

Vialand

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk temalı parkını, alışveriş caddeleri ve gösteri merkeziyle bir araya getiren VIALAND, çocuklu aileleri masalsı bir dünyada ağırlamak üzere 26 Mayıs 2013, Pazar günü kapılarını açıyor. Temalı park, gösteri merkezi ve alışveriş caddelerini bir arada sunan konseptiyle dünyada da bir ilk olan VIALAND, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebileceği sınırsız eğlencenin tek adresi olmayı hedefliyor. VIALAND, İstanbul’un kalbi ... Devamını Oku »

Ovabükü Plajı

Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli. Datça yarımadasında yer alan sayısız koydan biri.Palamutbüküne göre daha kısa, hayıtbükü`ne göre daha uzun. Palamutbükü daha tercih edilesi olmasına rağmen kasapoğlu pansiyon nedeniyle hepsinden vazgeçilebilir. Bir aile tarafından profesyonelce idare edilen pansiyon beklentilere fazlasıyla cevap veriyor. Kendi yetiştirdikleri ürünleri iyi servis yaptıkları ... Devamını Oku »