Antalyada Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en iyi koyları

Muğla Fethiye - Göbün Koyu

Kabak Koyu (FETHİYE):Turizmin; doğayı katletmek olmadığını anladığımızda umarım vakit geç olmaz. Ne demek istediğimi anlamak için Baba Dağı’na çıkın ve Fethiye’ye bakın. Göreceğiniz şey beton denizidir. Ancak Fethiye’de doğayla uyum içinde yaşamak isteyenler için bir yer var: Kabak Koyu! Burada koya yukarıdan bakan, doğa ve konforun birleştiği yer olan Shambala ise şahane! Arıtmasında bile doğanın korunmasını amaçlayan Shambala ‘Sürdürülebilir Turizm’ ... Devamını Oku »

Ege ve Akdenizin En Güzel Plajları

ÇEŞME İZMİR ALTIN YUNUS BEACH 250 metre uzunluğundaki Altın Yunus Beach sadece otel müşterileri değil, dışarıdan gelenler de bu plajın güzelliklerinden faydalanabiliyor. Ancak otel müşterileri için özel olarak yapılan eğlenceli aktivitelerinin olduğunu belirtmeliyiz. Deniz ilerledikçe derinleşiyor. Ücretli olarak kano, jet ski, sörf gibi heyecanlı su aktivitelerinden birini yapabilirsiniz. Tel:0232 723 12 50-0232 723 12 50 DATÇA AKTUR TATİL SİTESİ Aktur ... Devamını Oku »

Lara Plajı

Lara Plajı Antalya’nın 12 km. doğusunda kalmaktadır. Kumu gayet ince olup, çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajları, yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır. Lara plajının batısında Karpuzkaldıran (Askeri plaj) plajı, doğusunda Kundu köyü ve Kumköy sahili yer alır. Lara plajı, kumsallarının genişliği ve ince kum varlığı ile tanınan bir plajdır. Bu yüzden Lara plajına, Altınkum ... Devamını Oku »

İncekum Plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Çamlı Köyü’ne bağlı bir plajdır. İncekum Plajı: Alanya’nın yaklaşık 20 km batısında; çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Ayrıca halkın çadır kampı yapabileceği alan da mevcuttur. Plaja ulaşım traktörlerin çektiği bir çeşit römork olan çekçek yoluyla sağlanır. Plaj yoluna araba girmez. Buranın özelliği Sedir Adası’nda olduğu gibi altın sarısı kumlarıdır. Bu kum suyun berrak ... Devamını Oku »

Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı Alanya`nın tarihi Yarım adasının Batısısın da Damlataş plajının bitimi ile hemen başlar ve 2 kilometrelik bir uzunluğuna sahiptir. Kleopatra plajı adını M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır`ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra`dan almıştır. Marmaris’e 15 km. uzaklıktaki Sedir Adası’na Çamlıköy’den düzenli motor seferleri düzenleniyor. Kleopatra Adası diye de anılan Sedir Adası’nda, Roma çağından kalma eski Cedrae ören yeri ... Devamını Oku »

Belek Tatil Yerleri

ASPENDOS: 15.000 kişilik Aspendos antik tiyatrosu PERGE: Antik Pampilya Bölgesinde Hititler tarafından M.Ö 1500 yıllarında kurulmuştur. KURŞUNLU ŞELALESİ: Kurşunlu Şelalesi 100′den fazla kuş çeşidini içinde barındırmaktadır Toplam 105 defa görüntülendi. Devamını Oku »

Kaş Tatil Yerleri

Gömbe Kalkan (Kalamaki) Saklıkent Antik Kentler Antiphellos Antik kentte kayalara oyulmuş mezarlar ile Likya lahitleri bulunmaktadır. Patara (Ovagelemiş) Xanthos Felen Yaylası (Phellos) Belenli (İsinda) Bezirgan (Pirha) Sütlegen (Nisa) Yayla köyüdür. Plajlar Küçükçakıl, Büyükçakıl, Akçagerme ile Limanağzı plajları. Toplam 57 defa görüntülendi. Devamını Oku »

Alanya Tatil Yerleri

Alanya Kalesi Selçuklu kalesidir. Kızıl Kule 1226 yılında yapılmıştır. Leartis-Learti (Mahmutlar Harabeleri) Syedra Harabeleri M.Ö. 3. yy. da kurulmuştur. Lotape (Aytap) Liman Kenti Selçuklu Tersanesi 1228 yılında yapılmıştır. Kervansaraylar Alara Han Alanya-Manavgat sınırını oluşturan Alara Çayı’nın denizden 9 km. kuzey yönünde inşa edilmiştir. Şarapsa Kervansarayı II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1236 – 1246 yılları arasında yaptırılmıştır. Mağaralar Damlataş Mağarası, Büyük Dipsiz ... Devamını Oku »

Side Tatil Yerleri

Manavgat Şelalesi Antik Kent Side Selge Seleukia: Antik kent Selevkoslar tarafından kurulmuştur. Etenna Alarahan Yaylalar Güğlenpınar ve Beloluk Yaylaları, Avanos Beliği, Tefekli Bölgesinde Gücer Yaylası, Kesikbeli, Akçaalan Yaylası, Topalceviz, Alıç ve Demre Yaylaları, Dumanlı Yaylası ile Bozburun Dağı eteklerindeki İkiz Yaylası Toplam 49 defa görüntülendi. Devamını Oku »