Etiket Arşivi: türkiyenin en iyi plajları

Hisarönü Koyu

Datça yarımadasına bakan iki küçük plajı, Türkiye’nin 20 sene öncesini hatırlatan restoran ve küçük pansiyonlarıyla Hisarönü Koyu, esintili havasından dolayı rüzgar sörfçülerinin tercihi. Durgun olan denizin sunduğu diğer bir alternatif ise, sandalla veya botla çıktığınız mavi turda kürek seslerini duyabiliyorsunuz. Köy sahilden içerde kalıyor. Marmaris Hisarönü’nün kıyı kesiminde ise pansiyon, kamp alanları, günübirlik ziyaretçilerin mola yerleri ve konaklama merkezleri yer ... Devamını Oku »

Gemiler Koyu Fethiye

Gemiler Koyu Akdeniz ve Ege’nin birçok koyu gibi cok temiz ve beraktır. Gemiler koyuna gelmek için Kayaköy’den geçmeniz gerekmektedir. Fethiye’ye 10 km uzaklıkta Kayaköy yolu üzerinden kızılçam ormanları içinden giden ince bir yoldan inilir koya. Gemiler koyu Ölüdeniz’den sonra 2 büyük koydur. Gemiler koyu özelikle temiz bir deniz suyuna sahip ender koylardandır. Koyun tam karşısında Gemile adası bulunmaktadır. Adada Hıristiyanlarca ... Devamını Oku »

Amos Koyu

Amos koyu marmaris’ten 25 dakika uzaklıkta muhteşem tertemiz ve küçük bir koy. Arabayla Marmaris-İçmeler yolundan Turunç’a çıkıyorsunuz ordan tek bir yol var zaten biraz sıkıntılı ve dar bir yol ama değer. Marmaris’ten 25 dakikada ordasınız. Profesörler sitesinin içinden geçip arabayla aşağıya iniyorsunuz tek bir yol var zaten,eğer amosa inmez yola devam ederseniz Kumlübük’e ulaşırsınız orasıda en az Amos kadar güzel. ... Devamını Oku »

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırları içerisinde bulunan doğal bir hazinedir. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş 100 dağdan biri olan Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi, 8 Şubat 1995’de 1. derecede doğal SİT ilan edilmiş ve her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır. 350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan Vadi ismini, barındırdığı 80’den fazla ... Devamını Oku »

Ovabükü Plajı

Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli. Datça yarımadasında yer alan sayısız koydan biri.Palamutbüküne göre daha kısa, hayıtbükü`ne göre daha uzun. Palamutbükü daha tercih edilesi olmasına rağmen kasapoğlu pansiyon nedeniyle hepsinden vazgeçilebilir. Bir aile tarafından profesyonelce idare edilen pansiyon beklentilere fazlasıyla cevap veriyor. Kendi yetiştirdikleri ürünleri iyi servis yaptıkları ... Devamını Oku »