Etiket Arşivi: spain

El Hamra Sarayı II

  EL HAMRA SARAYI II Girift bir yapıya sahip olan Elhamra Sarayı, birbiriyle bağlantılı sayısız odalar ve salonlar, bu mekânların arasında yer alan avlular, ferahlatıcı yeşil alanlar, fıskiyeli havuzlar, akar çeşmeler ve bahçelerden ibarettir. Ama tüm bu mekânlar belli bir ahenk içinde dizilmiş, rahatsız edici olmayan geçişlerle birbirine bağlanmış bir düzene sahiptir. Bu düzen, Yahya Kemal Beyatlı‘nın İspanya’daki elçilik görevi ... Devamını Oku »

Sevilla Gezisi 4

Sevilla’daki son günümüzde şehri keşfe devam ediyoruz.Guadalquivir nehirinde kanolarla yarış yapan kişileri,yeşillikleri,pazar kahvaltısı yapan kişileri bir yanda da nehir kenarında spor yapan kimseleri görünce  bu nehrin şehre kattıgı doyumsuz havayı hissedebiliyorsunuz… Sevilla seramik konusunda da ün yapmış  bir şehir.Seramik ile ilgili müzelerin yanı sıra bir çok evin yüzeyinde seramik dokusunu görmek mümkün.Parque de Maria Luisa ‘ya vardıgımızda harika tasarlanmış,insanı sıkmayan ... Devamını Oku »

Sevilla Gezisi 1

Sevilla yolculuğu da Cordoba yolculuğu gibi renkli geçti.3 saatlik süren yolculukta etrafta yine zeytin ağaçları ve turunçgiller yaygındı. Sevilla’ya geldigimizde ilk olarak kalacagımız yere gidip gerekli işlemleri yaptıktan sonra şehri gezmeye başladık.1 euroluk şehir içi otobüs bileti alıp kısa bir tur atmaya başladıgımızda etrafta mandalina, limon,hurma ağaçlarınının yaygın oldugunu gördük.Bu ağaçlar yaya yollarına farklı bir hava katmış… Burada Avrupa’nın üçüncü ... Devamını Oku »