Etiket Arşivi: Sevilla

Sevilla Gezisi 4

Sevilla’daki son günümüzde şehri keşfe devam ediyoruz.Guadalquivir nehirinde kanolarla yarış yapan kişileri,yeşillikleri,pazar kahvaltısı yapan kişileri bir yanda da nehir kenarında spor yapan kimseleri görünce  bu nehrin şehre kattıgı doyumsuz havayı hissedebiliyorsunuz… Sevilla seramik konusunda da ün yapmış  bir şehir.Seramik ile ilgili müzelerin yanı sıra bir çok evin yüzeyinde seramik dokusunu görmek mümkün.Parque de Maria Luisa ‘ya vardıgımızda harika tasarlanmış,insanı sıkmayan ... Devamını Oku »

Sevilla Gezisi 3

  Sevilla’nın  sokaklarında gezerken sokak sanatçılarını görüyoruz. Farklı mimari yapıları gözlemleyip ALTIN KULE’ye(Torre del Oro) varıyoruz.Nehrin yanında çok güzel bir eser… Plaza del Triunfo’yu da gezdikten sonra Plaza de Toros de la Maestranza’yı gezmeye başladık.Burada eskiye dair boğa güreşçilerinin kıyafetleri,resimleri,pelerinleri içerideki müzede muhafaza ediliyor,turistlerin beğenisine sunuluyor.Boğa güreşleri İspanyolların vazgeçilmez tutkuları arasında.Her ne kadar vahşice de olsa boğa güreşlerini izlemeye binlerce ... Devamını Oku »

Sevilla Gezisi 1

Sevilla yolculuğu da Cordoba yolculuğu gibi renkli geçti.3 saatlik süren yolculukta etrafta yine zeytin ağaçları ve turunçgiller yaygındı. Sevilla’ya geldigimizde ilk olarak kalacagımız yere gidip gerekli işlemleri yaptıktan sonra şehri gezmeye başladık.1 euroluk şehir içi otobüs bileti alıp kısa bir tur atmaya başladıgımızda etrafta mandalina, limon,hurma ağaçlarınının yaygın oldugunu gördük.Bu ağaçlar yaya yollarına farklı bir hava katmış… Burada Avrupa’nın üçüncü ... Devamını Oku »

Sevilla Gezisi 2

Alcazar sarayı’ndan gezimize devam ediyoruz.Burasını Endülüs devleti öyle güzel bir şekilde tasarlamış ki gezerken hiç sıkılmıyorsunuz.Öğrenciler için belirli günler de ücretsiz olunca bazı öğrencilerin bu güzelim sarayda ağaç altlarında kitap okumalarına ve buranın tadını doyasıya çıkarmalarına tanık oluyorsunuz. Ayrıca sarayın kapısındaki arapça motifler ,ince işciligi çok güzel bir şekilde yansıtıyor… Yapımına 1181 ‘de müslümanların elindeyken başlanan bu saray 1364’de hristiyanların ... Devamını Oku »