Etiket Arşivi: ramazan

İstanbul Ramazan Etkinlikleri 2014

30 gün boyunca konserlerden, şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere, Orta Oyununa kadar yüzlerce etkinlik İstanbullularla buluşacak. İstanbul’da Ramazan Etkinliklerinin iki yeni adresi ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Maltepe ve Yenikapı Şehir Parkları Olacak. Maltepe sahilinde 1 milyon 200 bin m2 alan üzerine kurulan Avrupa’nın en büyük Yaşam, Spor ve Eğlence Merkezi, Anadolu Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği ... Devamını Oku »

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı

asırlık tatlar

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı”nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açtı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı coşkulu açılışa Başkan Kadir Topbaş’ın yanısıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratları ile sergide stand açan pek çok ünlü markanın yöneticileri katıldı. Çarşının açılışında vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, geçmiş yıllarda Sultanahmet ... Devamını Oku »

İstanbul İftar Çadırları

GÜNDE 20 BİN KİŞİYE İFTAR İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında İstanbul halkını İftar sofralarında buluşturacak. Her yıl 20 bin kişiye verilen hizmet, bu Ramazan ayında da İstanbul’un farklı meydanlarında kurulan iftar sofralarında devam edecek. Sokaklarda kurulacak iftar sofralarıyla, bölge halkının birbirleriyle dayanışma ve beraberliklerinin arttırılması, örf ve adetlerimizin unutulmaması; ihtiyaç sahibi aileler ve ... Devamını Oku »

Beyazıt Ramazan Etkinlikleri 2013

TARİH PROGRAM SAATİ İFTAR SONRASI PROGRAM PROGRAM SAATİ TERAVİH SONRASI PROGRAM 9 Temmuz 2013 Salı 21:10 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı İstanbul Grubu 23:25 Recep Alper Çevirel Konseri 10 Temmuz 2013 Çarşamba 21:10 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı İstanbul Grubu 23:25 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı İstanbul Grubu 11 Temmuz 2013 Perşembe 21:10 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı İstanbul Grubu 23:25 Tasavvuf Müziği Dinletisi ... Devamını Oku »

Feshane Ramazan Etkinlikleri 2013

TARİH PROGRAM SAATİ İFTAR SONRASI PROGRAM PROGRAM SAATİ TERAVİH SONRASI PROGRAM 9 Temmuz 2013 Salı 21:10 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı Sultanahmet Grubu 23:25 Tasavvuf Müziği Dinletisi Fasl-ı Sultanahmet Grubu 10 Temmuz 2013 Çarşamba 21:10 Türk Sanat Müziği Dinletisi Fasl-ı Sultanahmet Grubu 23:25 Türk Sanat Müziği Dinletisi Fasl-ı Sultanahmet Grubu 11 Temmuz 2013 Perşembe 21:10 Türk Halk Müziği Dinletisi Fasl-ı Sultanahmet ... Devamını Oku »

İstanbul Ramazan Etkinlikleri 2013

İstanbul Ramazan ayı geldiğinde bambaşka bir manevi atmosfere bürünür. Yardımlaşma ve kardeşlik duygularının daha da pekiştiği bu kutsal ay, İstanbul’un her bir köşesinde bir başka güzel yaşanır. İstanbulluların Ramazan ayında yoğun ilgi gösterdiği tarihi Sultanahmet Meydanı’na yeni bir konsept kazandırıldı. SAHNE ETKİNLİKLERİ FESHANE VE BEYAZIT’TA… Ramazan İstanbul Etkinlikleri bu yıl da Feshane Bahçesi’nde ve Beyazıt Meydanı’nda müzik, eğlence, şiir ve ... Devamını Oku »