Etiket Arşivi: frankfurt

Frankfurt Gezi Notları 3

Dondurucu soğuğa aldırmadan geziye devam ediyoruz.Bir çok mekanı görmek istiyoruz fakat resmi tatil oldugu için  ne yazık ki açık değiller.Ren nehrinin  akşamı selamlayan görüntüsüne biraz daldıktan sonra tarihi belediye binasına göz atıp frankfurt gezimizi bitiriyor başka bir şehire doğru yol alıyoruz…. Toplam 33 defa görüntülendi. Devamını Oku »

Frankfurt Gezi Notları 2

Frankfurt ,Almanya’nın beşinci büyük şehridir.Avrupa’nın en büyük gökdelenlerine sahiptir.En büyüğü Commerzbank Tower’dır.Ayrıca Avrupa’nın en zengin kentidir. Gökdelenlerin arasından geçerken,farklı mimariye sahip eserlerle karşılaşıyoruz. Farklı tarzda şehir mobilyaları ilgimizi çekiyor.Bir gökdelenin dibinde insanların eğlenmesi için tasarlanmış buz paten sahasını görüyoruz.Bir yanında tarih bir yanında modern binaların bulundugu bu pistte insanların keyifleri yüzlerinden okunuyor.Biraz yürüdükten sonra meydanın tam ortasında Almanya’nın ünlü edebiyatçılarından ... Devamını Oku »

Frankfurt Gezi Notları

  Granada’dan Malaga’ya iki saatlik yolculugumuz sona erdikten sonra Malaga havalimanına metro yardımıyla ulaşıyoruz.Önceden ayırttığımız biletlerle 6 saatlik rötarın  ardından nihayet Frankfurt yolculugu başlıyor.6 saatlik yolculugun ardından Frankfurt’a geliyoruz.Almanya’nın ve Avrupa’nın  en önemli finans şehiri olan kentte her şey çok düzenli.Yollar,tarihi binalar,modern yapılar… Frankfurt Hauptbahnhof tren garı eski tarihi dokusunu koruyarak günümüze kadar gelmiş.Dışı eski ama içi tüm modern donanımlara ... Devamını Oku »