Asırlık Tatlar ve Sanatlar Sultanahmet 2014

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Sultanahmet’te…

İstanbulluların Ramazan Ayı’nda yoğun ilgi gösterdiği tarihi Sultanahmet Meydanı, bu yıl da Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı’na ev sahipliği yapacak. Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısında, Ramazan ayı boyunca, İstanbul ile özdeşleşen markalaşmış firmaların ürünlerinin ve unutulmaya yüz tutmuş Sanat, Zanaat ve Mesleklerin tanıtımı yapılacak. Ziyaretçiler, Ebru, Çini, Tezhip gibi geçmişi eskilere dayanan sanatların inceliklerini maharetli ellerden görme şansına sahip olacaklar.

27 Haziran 2014 Cuma akşamı Ramazan arefesinde başlayıp, 27 Temmuz 2014-Pazar akşamı Bayram arefesine kadar açık olacak olan Çarşı İstanbullular’a bu sene de unutulmaz bir Ramazan nostaljisi yaşatacak. ramazan-istanbulYüzyıllık tatların ve sanatların görsel şovlarının da yer alacağı Çarşıda İstanbul halkı adeta kültürel bir şölene tanık olurken; Helva, Lokum, Kuru Kahve, Baklava, Boza, Kanlıca Yoğurdu gibi, özü İstanbul’a ait olan Asırlık Tatların üretimleri ve tarihleri hakkında bilgi sahibi olacak.

Çarşıda; Çini, Ebru, Telkârî, Kaligrafi, Minyatür, Tezhib, Cam İşçiliği, Sedef İşlemeciliği, İğne Oyası, Porselen, Filografi, Yorgancılık, Bıçakçılık, Kaşıkçılık, Gümüşçülük, Ahşap Oymacılığı, Yemenicilik gibi geçmişi eskilere dayanan Sanat, Zanaat ve Mesleklere ait eserler sergilenirken, diğer yandan ehil eller tarafından üretimlerine de canlı olarak tanıklık edilebilecek.

Toplam 132 defa görüntülendi.

The following two tabs change content below.

hezarfen

Latest posts by hezarfen (see all)